Σε κοινό τραπέζι βρέθηκαν πριν από μερικές ημέρες ο δήμαρχος Πηνειού Ανδρέας Μαρίνος και ο πρώην πρόεδρος της ΔΕΕΠ Ηλείας Χρήστος Γαβράς, αποδεχόμενοι την πρόσκληση του προέδρου της ΔΗΜΤΟ Πύργου Παναγιώτη Θανόπουλου, ο οποίος διοργάνωσε συνάντηση παλιών και νέων στελεχών της Νέας Δημοκρατίας σε παραδοσιακό καφενείο της τοπικής κοινότητας Κορυφής.
![](https://politikanea.com/wp-content/uploads/2022/12/TRAPEZI-768x1024.jpg)
Στη φωτο διακρίνεται και ο πατέρας του τελευταίου, Διαμαντής Θανόπουλος